مراحل رنگ خودرو

مراحل رنگ خودرو

ابتدا مراحل رنگ خودرو در سالن های رنگ کارخانجات تولید کننده خودرو بررسی خواهد شد.

مراحل کلی یک سالن رنگ از تحویل قطعه خام بدنه به سالن شروع می گردد. هر قطعه در معرض دو پروسه کلی قرار می گیرد که عبارتند از:

  • آماده سازی
  • اعمال پوشش رنگ
    شرکت آدریان کاوش دانش طراح و سازنده خط رنگ

مرحله آماده سازی شامل دو قسمت کلی عملیات فسفاته نمودن و عملیات اعمال آستر می باشد.

عملیات فسفات، یک فرایند کاملاً اتوماتیک غوطه وری می باشد؛ در این عملیات، حاملهای بدنه همراه با بدنه های روی آنها، به داخل یک محلول شیمیایی فرو برده می شوند تا اینکه برای نقاشی آماده شوند. بدنه خودروهابه وسیله حرکت دادن حامل ها، کاملاً از درون محلول عبور میکنند. بعد از مرحله فسفات، مرحله آستر قرار دارد که به وسیله کانوایری از مرحله فسفات جدا می شود. در این مرحله نیز بدنه غوطه ور می شود، ولی با این تفاوت که برای افزایش میزان پوشش، از فرایند الکترواستاتیک استفاده م یشود. مخزن آستر در خطوط تولید کاملاً اتوماتیک می باشد. بعد از مرحله آستر، کوره خشک کن قرار دارد که به ازای هر بدنه خودرو که در داخل آن قرار میگیرد و خشک می شود، نیاز به زمان دارد.

شرکت آدریان کاوش دانش طراح و مشاور و سازنده خط رنگ

دیگر عملیات سالن رنگ در مرحله آماده سازی عبارتند از:

عملیات سیلر کاری
به دلیل این که بدنه از قطعات منفصل تشکیل شده و ممکن است در بدنه سازی خوب بر روی هم جفت نشده باشند عملیات سیلر کاری بر روی آن ها انجام میشود. بعد از عملیات سیلر کاری سوراخ های کف بدنه توسط کورکن های لاستیکی و چسب کاغذی پوشانده شده و بدنه آماده پاشش pvc  می شود.

پاشش ماده pvc در زیر بدنه خودرو
این ماده جهت محافظت از زنگ زدگی و مقاومت بیشتر کف بدنه است که پس از این مرحله بدنه از کوره گذشته تا pvc پاشیده شده کاملا خشک و بدنه برای مرحله بعد که پاشش آستر است آماده شود.
پاشش رنگ آستر
قبل از پاشش رنگ آستر توسط دستگاه های پاشش (ربات) رنگ هر بدنه به کامپیوتر داده شده تا بدنه رنگ  خاص خود را در قسمت آستر بگیرد. بعد از پاک شدن گرد و غبار از روی بدنه توسط باد و تمیز کردن بدنه بادستمال مخصوص پاشش آستر توسط اسپری های دستی به نقاطی که امکان پاشش آن ها به وسیله دستگاه نیست(نقاطی نظیر زیر در موتور زیر در صندوق و لای درها) انجام می شود .
کوره پخت
جهت پخت رنگ آستر بدنه ها وارد کوره تقریبا طولانی می شوند.
ایستگاه پولیش کاری و رفع ایرادات رنگ آستر
پس از پاشش رنگ آستر و قبل از رنگ رویه کارهایی از جمله صافکاری های کوچک زدن دستمال چسبی وسمباده زنی و … انجام می گیرد.
در مرحله بعدی بدنه وارد یکی از دو خط رنگ سالید یا متالیک می شود. فرآیند اعمال پوشش نیز شامل دومرحله کلی اعمال پوشش اولیه یا  base coat  اعمال پوشش شفاف یا clear coat می باشد.

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *